Ulti Clocks content

Dzisiaj jest: Niedziela
21 Grudnia 2014
Imieniny obchodzą
Balbin, Festus, Honorat, Tomasz,
Tomisław

Do końca roku zostało 11 dni.
Zodiak: Strzelec

Cywilny pojazd kosmiczny Virgin potrafi już lądować

Virgin Galactic, założona przez Richarda Bransona firma mająca oferować cywilne loty w kosmos zanotowała kolejny ważny krok w swojej karierze - mający w przyszłości wozić turystów statek kosmiczny szczęśliwie wylądował na pustyni Mojave.

Pomysł Vrigin Galactic polega na wynoszeniu właściwego promu turystycznego, VSS Enterprise,przez pokazany już w 2008 roku czterosilnikowy samolot VSM Eve. Tam, na wysokości 15 tysięcy metrów prom uruchomi swoje silniki rakietowe wzleci w kosmos, na wysokość 100 kilometrów.

Na razie jednak testowano sam start i lądowanie, bez lotu na suborbitę. Eve wyniosło Enterprise na wysokość 13,700 metrów, gdzie następnie prom odłączył się od statku-matki i niczym szybowiec spłynął na ziemię aby szczęśliwie wylądować w "porcie kosmicznym" na lotnisku w statku Nowy Meksyk.

Data pierwszego komercyjnego lotu z turystami nie została jeszcze podana, nie przeszkodziło to jednak w zebraniu się kolejki chętnych na zapłacenie 200 tysięcy dolarów za wycieczkę. Łączna wartość przedsprzedaży wynosi już 50 mln dolarów.

Autor: Konrad Hildebrand

Źródło: technologie.gazeta.pl

 

 
Reklama
Reklama
Reklama
Pogoda
Weather widget requires the free Adoble Flash Player which you can download here.
Mapa burzowa

Mapa burzowa Polski

pajacyk.jpg - 4.66 Kb

wykl yw.jpg - 8.35 Kb

kupimyklubwys200x200.png - 11.38 Kb

English German French Russian Italian Spanish Czech